Стоматологія для вагітних

Стоматологія для вагітних – це не окрема клініка, а команда фахівців, які можуть проводити лікування зубів з урахуванням особливостей організму вагітної жінки.

Без сумнівів ще при плануванні майбутньої дитини необхідно відвідати стоматолога і переконатися в здоров’ї зубів, щоб запобігти серйозним проблемам в такий особливий для жінки час. Наявність хронічної інфекції в ротовій порожнині може призвести до розвитку різних захворювань ЛОР органів, а також послужити причиною гострого або ниючого зубного болю.

Якщо Ви плануєте вагітність або вже вагітні і потребуєте допомоги фахівця, то ми запрошуємо Вас в клініку QRD dental. Ми пропонуємо своїм пацієнтам медичне обслуговування високого рівня.

Наші фахівці забезпечать повну безпеку і комфорт майбутній матері та дитині. В процесі лікування ми використовуємо тільки сучасний підхід і препарати, а також безпечну анестезію. До кожної пацієнтки ми розробляємо індивідуальний план лікування і враховуємо весь комплекс наявних показань.

Консультуючі лікарі

Лікування зубів в стоматології для вагітних QRD dental

Фахівці клініки QRD dental виділяють кілька простих правил, які допоможуть запобігти проблемам із зубами під час вагітності:

 • збалансоване харчування;
 • чистити зуби двічі на день, використовувати зубну нитку і ополіскувачі для рота, а при наявності відповідних показань зубний йоржик або іригатор;
 • проходити регулярні огляди у стоматолога;
 • в разі виникнення симптомів запалення, негайно звернутися до лікаря.

Однак, якщо є дискомфорт, з’явилися болі або жінку щось турбує – не варто відкладати візит до стоматолога на невизначений час. Негайно починати лікування необхідно в разі наступних показань:

 • карієс, незалежно від його стадії;
 • запалення ясен;
 • інфекційні або грибкові захворювання слизової;
 • травмування зубів, яке призводить до утворення тріщин, пошкодження пульпи або кореня зуба.

Знеболення в стоматології для вагітних

Лікування зубів може бути досить болючою процедурою, а біль тягне за собою стрес, який небажаний на будь-якому терміні вагітності. Тому при проведенні таких маніпуляцій використовують сучасні знеболюючі препарати, такі як лідокаїн, ультракаїн або скандонест.

Такі препарати абсолютно безпечні для матері і плоду, тому що речовини, які містяться в них не здатні подолати захисний бар’єр плаценти. Вони не впливають на внутрішньоматковий або плацентарний кровотоки, містять судинозвужувальні компоненти в незначній кількості.

У нашій клініці ми пропонуємо і альтернативний спосіб знеболення за допомогою седації. Це метод лікування під час поверхневого сну. Він не робить негативного впливу на матір чи дитину, натомість позбавляє жінку від стресу.

Протипоказання лікування зубів для вагітних жінок

Вагітність сама по собі не є протипоказанням для лікування зубів, однак ряд протипоказань в цей період все ж існує. І найголовнішим з них є загроза переривання вагітності. У разі нормального перебігу, стоматологічні маніпуляції можуть проводитися в будь-якому триместрі.

Також існує ряд процедур, які краще відкласти до моменту народження дитини. До них відносять:

 • Відбілювання. Під час вагітності рівень кальцію в організмі жінки зменшується, що провокує зниження міцності твердих тканин зуба. І відбілювання ослабленої зубної емалі може завдати шкоди здоров’ю зубів.
 • Комп’ютерна томографія, іонізовані випромінювання якої небезпечні для плода.
 • Протезування та імплантація. Ці процедури вимагають проведення КТ і серйозного хірургічного втручання.
 • Видалення зубів.
 • Загальний наркоз.
 • Ортодонтичне лікування.

У зв’язку з досить великим списком “заборонених” процедур у вагітних жінок часто виникають питання. Ось найпопулярніші з них:

1. Чи можна ставити пломби під час вагітності?
Так, матеріали, з яких виготовляють пломби абсолютно безпечні для матері і плоду.

2. Можна вагітній жінці робити рентген порожнини рота?
Так, для цього рекомендується використовувати цифрову радіовізіографію, яка забезпечує менше опромінення

3. Вагітні жінки можуть лікувати зуби з місцевою анестезією?
Якщо лікування передбачає сильні больові відчуття, то лікар проводить процедуру з застосуванням місцевого анестетика.

Задати більше питань, записатися на консультацію і отримати необхідне лікування в нашій клініці можна просто зв’язавшись з нами будь-яким зручним для Вас способом із запропонованих на сайті.

Ми будемо раді бачити Вас в нашій клініці!

Автор статті
Махиня Валерій Валентинович

Медичний директор, лікар-гнатолог, лікар-ортопед.

Досвід роботи 13 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час