Лікування флюсу в стоматології QRD-Dental, місто Київ

Лечение флюса

Лікування флюсу в Києві професійно, якісно та безболісно проводять лікарі клініки QRD Dental. Флюс – одна з неприємних стоматологічних проблем, серйозність якої часто недооцінюється пацієнтом.

Флюсом або періоститом прийнято називати запальний процес в окісті зуба, в результаті якого біля коренів зуба накопичується гній. Часто пацієнти, замість того щоб звернутися до стоматолога, вдаються до самолікування, сподіваючись, що флюс розкриється, вийде гній і проблема вирішиться сама по собі.

Однак залишати флюс без професійної медичної допомоги може бути дуже небезпечним. У разі, якщо мішечок з гноєм розірветься, гній із кровотоком розноситься по всьому організму, що, в свою чергу, викликає абсцес або флегмону. При такому перебігу результат захворювання може бути летальним.

Причини виникнення флюсу:

 • погана гігієна ротової порожнини
 • ослаблення імунітету
 • нелікований карієс або пульпіт
 • пошкодження зуба чи ясен
 • кіста зуба
 • неповне прорізування зуба мудрості з утворенням над ним кишені

Профілактикою появи флюсу, відповідно, буде регулярне відвідування стоматолога та ретельна гігієна ротової порожнини. А також своєчасне лікування каріозного ураження зубів.

Консультуючі лікарі

Симптоми та лікування флюсу на яснах

Удаление флюса в стоматологии QRD Dental

Симптоми флюсу, які повинні насторожити пацієнта та спонукати його негайно звернутися до стоматолога, це:

 • ниючий або пульсуючий біль, який носить постійний характер і посилюється під час їжі, при постукуванні по зубі або накушуванні
 • набряк навколо зубных тканин
 • припухлість щоки
 • температура
 • збільшення та болючість підщелепних лімфовузлів

Не забувайте, що тільки стоматолог зможе правильно оцінити складність конкретного випадку і підібрати правильну тактику лікування флюсу.

Є різні за етіологією види флюсу:

 1. Запальний, який виникає на тлі захворювань зубів (карієс, пульпіт) та ясен.
 2. Токсичний, є наслідком попадання інфекції в окістя через кровоток за наявності інших захворювань у пацієнта.
 3. Травматичний, йому передує травма щелепи, зуба, або м’яких тканин. Може виникати як наслідок неправильно підібраного зубного протеза.
 4. Специфічний. Виникає на тлі таких захворювань як ВІЛ, сифіліс, туберкульоз тощо, які супроводжуються зниженням імунітету та розвитком гнійних процесів в організмі.

Також існують ревматичний та алергічний типи флюсу, які набагато рідше зустрічаються у стоматологічній практиці. Залежно від виду та причини стоматолог коригує лікування.

Не варто вдаватися до народних методів лікування періоститу. Способи лікування, яких величезний перелік в інтернеті, не вирішують проблему, а можуть лише ускладнити її та призвести до сумного фіналу. І навіть з урахуванням того, що деякі рекомендовані засоби можуть дійсно на нетривалий час зменшити біль, це не вирішує проблему комплексно, а лише призводить до хронічної течії, коли навряд чи вдасться зберегти зуб.

Хотілося б також відзначити, що в жодному разі не можна застосовувати гарячі полоскання та компреси. Таку пораду часто можна зустріти на форумах. Це не просто неефективно, а ще й небезпечно для здоров’я.

Лікування флюсу на яснах у дітей

Лечение флюса на десне у детей

Розвиток флюсу у дитини – досить часта проблема, з якою стикаються батьки. Природа дитячих флюсів найчастіше має запальний характер і є наслідком порушення гігієни ротової порожнини, а також нелікованого карієсу молочних зубів. Батьки наївно вважають, що молочні зуби лікувати не обов’язково, адже вони незабаром зміняться постійними, але все далеко не так просто.

У зубі, ураженому карієсом, вже утворюється вогнище інфекції, що часто призводить як до виникнення флюсу, так і до того, що страждають зачатки постійних зубів, а у важких випадках і кістки щелепи.

Розпізнати флюс у дитини не складно – з’являються характерні симптоми: болючість, припухлість, іноді асиметрія обличчя.

Батькам варто негайно звернутися за допомогою до дитячого стоматолога, не чекаючи, доки підніметься температура (що у дитини може і не статися, зважаючи на те, що імунітет дитини слабший ніж у дорослого). Навіть якщо біль не посилюється і температура тіла залишається в нормі, хвороба може прогресувати. А, як раніше згадувалося, якщо своєчасно не розпочати лікування, то процес може стати хронічним, або розвинутися абсцес.

Не ігноруйте тривожні дзвіночки та обов’язково звертайтеся за допомогою до фахівця. Не варто наражати на небезпеку життя і здоров’я своєї дитини!

Видалення флюсу у стоматології QRD Dental

Симптомы и лечение флюса на десне

Лікарі клініки QRD Dental проводять видалення флюсу швидко та безболісно, ​​а далі проводять консервативне лікування, яке полягає у прийомі антибіотиків та місцевому застосуванні антисептичних розчинів.

Спочатку стоматолог проводить огляд і приймає рішення – видаляти чи зберігати зуб у кожному конкретному випадку. При гострій формі проводять видалення нерва, розкривають та очищують рану, проводять обробку антисептиками, іноді, при необхідності встановлюють дренаж.

Незалежно від типу періоститу (виключаючи хронічну форму флюсу), обов’язковим етапом є індивідуальний підбір курсу антибіотиків. Не варто вдаватися до антибіотикотерапії самостійно. Тільки лікар зможе підібрати правильний клас антибіотика та розписати коректно схему прийому. В окремих випадках можуть знадобитися додаткові дослідження на резистентність збудника до того чи іншого виду антибіотика.

Як правило, при правильно підібраному курсі лікування флюс проходить протягом 7-10 днів (стабільна позитивна динаміка одужання реєструється на 3-5 день). При хронічному перебігу хвороби зуб після флюсу підлягає видаленню.

Якщо флюс розкривається в домашніх умовах, Вам обов’язково потрібна консультація стоматолога та подальші маніпуляції для очищення рани та профілактики ускладнень.

Вартість лікування та видалення флюсу

Вартість лікування видалення флюсу залежатиме від складності та занедбаності кожного конкретного випадку. Щоб дізнатися точну вартість, Вам необхідно прийти на консультацію до стоматолога. Після огляду лікар зможе запропонувати Вам лікування та зорієнтувати за вартістю.

Для того, щоб дізнатися приблизну ціну лікування флюсу в нашій клініці, Ви також можете зателефонувати за номером, вказаним на сайті, або зв’язатися з нами за допомогою будь-якого зручного месенджера, та уточнити питання, які Вас цікавлять у адміністратора клініки.

Дбайте про своє здоров’я! Звертайтеся до QRD Dental, ми надаємо необхідну стоматологічну допомогу комфортно, безболісно та за доступною вартістю!

Автор статті
Махиня Валерій Валентинович

Медичний директор, лікар-гнатолог, лікар-ортопед.

Досвід роботи 14 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час