Гнатолог

Гнатолог в місті Київ

Гнатолог в місті Київ приймає в клініці QRD Dental. Гнатологія як підрозділ стоматології з’явилася відносно недавно, але відіграє важливу роль у здоровому функціонуванні щелепи.

Лікар-гнатолог на сьогоднішній день дуже необхідний фахівець, проте гарного професіонала знайти досить складно. При виборі фахівця важливо враховувати наявність профільної освіти, необхідних навичок і багатого досвіду роботи в стоматології, і в гнатології зокрема. Послуги саме такого фахівця Вам пропонує клініка QRD Dental.

Знання лікаря гнатолога виходять далеко за рамки зубних рядів, адже зубочелюстна система досить складний механізм. Для того, щоб ефективно вирішувати проблеми пацієнтів, необхідно розуміти взаємозв’язок кісток черепа, скронево-нижньощелепного суглоба, жувальних м’язів, зубів і м’яких тканин, мати знання в області неврології і кінезіології.

Консультуючі лікарі

Кому потрібен лікар гнатолог?

Для розуміння ролі гнатології в сучасній стоматології наведемо кілька випадків з життя.

Наприклад, у пацієнта часто випадають або відколюються пломби. І куди б він не звертався, який би стоматолог не брався за його зуби, які б якісні матеріали не використовувалися, весь час відбувається повторення ситуації. Причиною цього, можуть слугувати анатомічні особливості будови щелепи пацієнта. І в цьому випадку консультація гнатолога – перший і найважливіший крок для початку правильного лікування.

Також стикаючись з головним болем пацієнти навіть не здогадуються, що проблема може полягати в зайвому навантаженні на жувальний апарат через неправильне положення щелепи. Тому регулярні головні болі нез’ясованої етіології – це привід звернутися за консультацією до гнатолога.

Досить часто пацієнти звертаються також з проблемою «хрускоту» при жуванні або ниючого болю в жувальних м’язах. У таких випадках отримання консультації гнатолога і проходження повного курсу лікування – явна необхідність.

Мимовільні обмеження в рухах щелепи, болі в щелепно-скроневому суглобі та інші проблеми, що виникають при жуванні – все це випадки, які повинен розглядати стоматолог – гнатолог.

Порушення артикуляції – це ще одна проблема з якою однозначно варто отримати консультацію лікаря гнатолога.

Також гнатолога обов’язково потрібно відвідати перед тотальним протезуванням, встановленням вінірів і ортодонтичним лікуванням. Саме гнатолог фіксує напрямок руху зубів і показує ортодонту в якому прикусі правильно протезувати.

Проблеми, які допоможе вирішити лікар гнатолог

Професійний гнатолог допомагає вирішити питання дисфункції скронево-щелепного суглоба, а також виявлені аномалії і патології щелепи. Серед послуг, що надаються даними фахівцем – лікування запальних захворювань – таких як артрит або артроз.

Якщо щелепу, що називається «заклинило», то гнатолог допоможе впоратися з вивихами і підвивихами щелепного суглоба. Крім цього, наш фахівець здатний повністю реконструювати порожнину рота пацієнта відповідно до правильного анатомічного положення.

Вам обов’язково варто звернутися до гнатолога, якщо Ви спостерігаєте у себе такі симптоми:

  • біль і “хрускіт” при жуванні
  • неправильна оклюзія – змикання зубів верхньої і нижньої щелепи
  • асиметрія обличчя
  • порушення дикції
  • біль в голові або шиї нез’ясованої етіології
  • біль в зубах у відсутності видимих ​​стоматологічних проблем
  • бруксизм
  • руйнування емалі, часте випадіння пломб або стирання зубів
  • біль в області вуха, скроні що не пов’язана із захворюваннями ЛОР органів

Причини гнатологічних порушень

Порушення в роботі зубощелепної системи може виникати внаслідок як вроджених порушень, так і під впливом різних факторів.

Наприклад після лікування або видалення зуба виникає біль при жуванні. Таке можливо, якщо пломба була поставлена ​​неправильно, що порушило процес жування. Або після видалення зуба змінилося положення інших зубів в ряду.

Травми як самої щелепи так і опорно рухового апарату можуть призводити до порушення в роботі скронево-нижньощелепного суглоба.

Лікування у лікаря-гнатолога в клініці QRD Dental

На першому прийомі лікар гнатолог збере анамнез і проведе діагностику. Крім огляду ротової порожнини, положення зубів і оцінки прикусу проводиться пальпація з метою оцінки тонусу жувальних м’язів. Також фахівець оцінить роботу скронево-нижньощелепних суглобів.

При необхідності лікар направляє на консультацію до суміжних спеціалістів – ЛОРа, невролога або хірурга.

З додаткових обстежень можуть бути призначені КТ, ортопантомограмма або рентген.

Деякі проблеми можна вирішити за одну-дві консультації гнатолога, в складних випадках може знадобитися п’ять – шість консультацій або більше.

Для лікування гнатологічних проблем в залежності від плану складеного гнатологом може знадобитися носіння шин або кап, міорелаксуюча гімнастика, при необхідності в комбінації з медикаментозним лікуванням. Лікар може дати направлення до ортодонта, порекомендувати протезування або імплантацію.

У клініці QRD Dental ми використовуємо комплексний підхід і командну роботу. Наша основна мета – Ваша здорова посмішка і можливість жити без болю і дискомфорту.

Відгуки задоволених клієнтів про гнатолога

Відгуки задоволених клієнтів лікаря гнатолога без сумнівів допомагають пацієнтам вибрати фахівця в Києві і в більшій мірі довіритися своєму лікарю. Тому на сайті стоматології у Вас є можливість не тільки ознайомитися з відгуками про нашого лікаря гнатолога, а й написати свій відгук, щоб допомогти іншим сформувати враження про фахівця перед прийомом.

Ознайомитися з відгуками про нашу клініку Ви також можете в сервісі Google My Business. Наші лікарі одні з кращих в Києві і відвідавши нас один раз, Ви обов’язково оціните не тільки високу кваліфікацію, злагоджену командну роботу – мета якої отримати найкращий результат, але і без сумніву високий стандарт обслуговування і співчутливе ставлення нашого персоналу.

Телефонуйте! Будемо раді бачити Вас в нашій клініці.

Автор статті
Махиня Валерій Валентинович

Медичний директор, лікар-гнатолог, лікар-ортопед.

Досвід роботи 13 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час