Рецесії ясен причини, симптоми та лікування у клініці QRD Dental

Лечение флюса

Усунення рецесій ясен – це одна з послуг в стоматології QRD Dental, що користується попитом серед наших пацієнтів. Для того, щоб успішно впоратися з проблемою рецесій, ми комплексно підходимо до проблеми, для цього залучаємо фахівців з пародонтології та хірургії, щоб лікування було максимально ефективним.

Рецесії ясен – це опущення ясен локально або на всій щелепі, в результаті чого відбувається оголення кореня зуба, що в свою чергу викликає чутливість, а без своєчасного лікування може спричинити розхитування і втрату зуба.

Найчастіше з рецесією ясен стикаються пацієнти після 40 років, але хвороба може проявити себе і в молодшому віці.

Крім явного естетичного дефекту, який турбує пацієнтів на початкових стадіях розвитку захворювання, опущення ясен спричиняє також інші стоматологічні проблеми – запалення ясен, карієс і клиноподібні дефекти на ділянках кореня зуба, що відкрилися, що без сумніву вимагає лікування.

Симптоми рецесій

Найбільш явним симптомом рецесії ясен буде видиме опущення ясен і так зване візуальне видовження зуба. Це той симптом, який пацієнт може помітити сам і негайно звернутися до лікаря. При цьому на початковому етапі хвороба може торкнутися одного зуба, а пізніше охопити і весь зубний ряд як верхньої так і нижньої щелепи.

Другим симптомом буде поява чутливості зубів, реакція на кисле, холодне і гаряче.

Якщо вчасно не звернутися за допомогою і запустити захворювання, то найімовірніше до перерахованих вище симптомів додасться кровоточивість і запалення ясен, а зуб набуває рухливості.

Причини виникнення рецесії ясен

До причин, які можуть спровокувати появу рецесій ясен, належать:

  • Травмування ясен, наприклад, при агресивному чищенні зубів з використанням жорсткої зубної щітки.
  • Занедбані захворювання пародонту. Пародонтит – якщо його не лікувати є поширеною причиною, що провокує опущення ясен. Дистрофія ясен також супроводжує таке рідкісне захворювання, як пародонтоз.
  • Неправильний прикус може спричинити локалізовані рецесії ясен через те, що порушується жувальне навантаження на окремих ділянках щелепи.
  • Пірсинг язика або губи також часто є причиною зменшення тканини ясен.
  • Видалення зубів без подальшої імплантації.

Безперечно рецесії ясен суттєво погіршують якість життя пацієнтів. Саме тому важливо регулярно відвідувати стоматолога та стежити за гігієною ротової порожнини, щоб якомога раніше виявити проблему та запобігти розвитку ускладнень.

Консультуючі лікарі

Лікування рецесій ясен у клініці QRD Dental

Удаление флюса в стоматологии QRD Dental

Лікування рецесій ясен залежить від рівня тяжкості. Всього виділяють три види:

  • легка – коли ясна опустилися на 1-3 мм
  • середня – 3-5 мм
  • важка – спад ясен становить понад 5 мм

Легкий ступінь рецесій піддається консервативному лікуванню, яке полягатиме в протизапальній терапії, професійній гігієні ротової порожнини та корекції гігієнічних заходів, що проводяться вдома.

Лікуванням легкого ступеня рецесій займається лікар-пародонтолог згідно існуючих протоколів. При своєчасному зверненні прогноз консервативного лікування сприятливий.

У більш запущених випадках, коли ефективність протизапальної терапії є сумнівною і ступінь рецесій середня або важка проводиться хірургічне лікування.

Це може бути клаптева операція – коли роблять надріз на яснах, клапоть піднімається і очищається корінь, далі фрагмент ясен кріпиться до зуба.

Або ж локальна пластика ясен – для проведення пластики береться клапоть з піднебіння пацієнта, або якщо необхідно більше тканин використовується клапоть зі штучного матеріалу на основі колагену. Таким чином у рамках операції нарощуються тканини, що бракують.

Обидва види хірургічного лікування проводяться під місцевим знеболенням і характеризуються коротким періодом відновлення, при цьому успішно вирішують проблему рецесій і відновлюють естетичний зовнішній вигляд ясенного покриву.

У клініці QRD Dental оперативне лікування проводить стоматолог – хірург з великим досвідом та дотриманням світових протоколів, що гарантує ефективне вирішення проблеми та відсутність ускладнень.

Також після проведення операції лікар видасть усі рекомендації щодо відновного періоду, і буде на зв’язку 24/7 у разі виникнення якихось неприємних відчуттів чи питань.

Ціна лікування рецесій ясен

Симптомы и лечение флюса на десне

Вартість лікування рецесій залежатиме від кожного конкретного випадку. Для того щоб розуміти ціну майбутнього лікування – Вам потрібно попередньо отримати консультацію стоматолога. Лікар оцінить стан ротової порожнини, призначить додаткові обстеження за потреби та складе план лікування сформувавши підсумкову вартість.

В окремих випадках може знадобитися також консультація хірурга, який проводитиме пластику ясен, якщо на момент звернення не можливе консервативне лікування. Лікар оцінює стан ясен до та після проведення хірургічного лікування та надає гарантію. Саме це відрізняє клініку QRD Dental поміж інших стоматологій. Компетентність наших лікарів дозволяє надавати гарантії на всі послуги клініки і нести відповідальність за кінцевий результат.

Якщо у Вас вже встановлено діагноз рецесії ясен, проте, Ви сумніваєтеся у запропонованому плані лікування чи необхідності оперативного втручання, або просто хочете почути альтернативну думку іншого фахівця – Ви можете отримати консультацію як на прийомі у нас у клініці, так і у форматі онлайн.

Телефонуйте за номером, який Ви бачите на сайті і наш адміністратор підбере для Вас зручний час, а також відповість на всі питання, що хвилюють.

Автор статті
Махиня Валерій Валентинович

Медичний директор, лікар-гнатолог, лікар-ортопед.

Досвід роботи 13 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час