Лікування ясен

Лечение десен в Киеве

Здоров’я ясен та інших тканин, які оточують зуб (тканин пародонта) не менш важливе, ніж здоров’я зубів. Понад 50% всіх пацієнтів, а після 40 років практично всі, мають ті чи інші проблеми з яснами, проте не поспішають звертатися до лікаря-стоматолога та розпочинати лікування. 

Ігнорування проблем з яснами призводить до розвитку захворювань тканин пародонта, внаслідок яких можна втратити навіть повністю здорові зуби. Тому важливо своєчасно звертатися за кваліфікованою допомогою для профілактики та лікування даних захворювань.

Лікуванням ясен та інших тканин пародонта у клініці QRD-Dental у Києві займається досвідчений лікар-пародонтолог. Фахівець допоможе усунути причину запалення тканин пародонта та надасть професійну пораду щодо необхідного догляду за ротовою порожниною для попередження появи проблем з яснами в майбутньому.

При лікуванні ясен дуже важливим є як комплексний підхід до процесу, так і ретельний вибір лікаря та клініки. Звернувшись до QRD-Dental, Ви можете бути впевнені у високому рівні професіоналізму наших фахівців, використанні європейських протоколів лікування та застосуванні сучасного обладнання.

Запишіться на консультацію до лікарів нашої клініки QRD-Dental вже сьогодні, використовуючи зручний для вас канал зв’язку.

Найбільш поширені захворювання ясен

Як правило, захворювання ясен розвиваються поступово. Одним із перших проявів запалення ясен є наявність кровоточивості ясен, що вже є причиною необхідності звернення до лікаря-стоматолога.

Серед найпоширеніших захворювань ясен та інших тканин пародонта можна виділити гінгівіт та пародонтит. А ось таке захворювання як пародонтоз незважаючи на те, що на слуху у наших пацієнтів зустрічається дуже і дуже рідко. 

Гінгівіт

Гінгівіт – запальний процес в яснах, який проявляється набряканням ясен, зміною їх форми та кровоточивістю. Може виникати неприємний запах з ротової порожнини. Однак, при гінгівіті відсутні больові відчуття, що є основною причиною пізнього звернення до стоматолога.

Розрізняють декілька форм гінгівітів:

 • Катаральний;
 • Гіпертрофічний;
 • Атрофічний;
 • Виразково-некротичний.

Найчастіше зустрічається катаральна форма гінгівіту. Основною причиною виникнення даної форми є недостатня і/або неправильна індивідуальна гігієна порожнини рота та не регулярне проведення професійної гігієни порожнини рота. 

Пародонтит

Пародонтит – інфекційно-запальне та мультифакторне захворювання тканин, які оточують зуб та проявляється:

 • набряком та кровоточивістю ясен,
 • руйнуванням альвеолярного відростка (кістки, де знаходяться зуби),
 • естетичними порушеннями (оголення поверхні кореня зубів, виникненням чорних трикутників між зубами),
 • підвищеною чутливістю зубів,
 • неприємним запахом з ротової порожнини,
 • виникненням клиновидних дефектів на поверхні коренів зубів,
 • виникненням рухомості зубів, що в подальшому може призвести до їх втрати.

Однак, при пародонтиті можуть бути відсутні больові відчуття в яснах, що є основною причиною пізнього звернення до стоматолога. Основною причиною пародонтиту є наявність зубного нальоту (м’якого та твердого), який виникає внаслідок недостатньої гігієни порожнини рота та відсутності регулярного проведення професійної гігієни порожнини рота. Виникає внаслідок відсутності лікування гінгівіту.

Пародонтоз

Пародонтозом називають дистрофічне захворювання пародонту. При його розвитку тканини, що оточують зуб, поступово руйнуються, оголюючи поверхні коренів зубів. Повільне руйнування тканин пародонта може призвести до втрати зубів.

Пародонтоз є незапальним захворюванням ясен, що виникає досить рідко. До його причин належать в основному генетична схильність та системні порушення в роботі організму.

Дуже часто помилково пародонтозом називають пародонтит, однак це різні захворювання. Переважно у людей виникає пародонтит.

Консультуючі лікарі

Методи лікування ясен та інших тканин пародонта

Лечение десен

Лікування гінгівіту передбачає проведення професійної гігієни порожнини рота, усунення подразнюючих факторів та навчанню правильній індивідуальній гігієні порожнини рота в домашніх умовах. Також дуже важливим чинником здоров’я ясен та усієї порожнини рота є регулярні профілактичні огляди в лікаря-стоматолога та регулярне проведення професійної гігієни ротової порожнини.

Лікування пародонтиту є більш складним завданням та вимагає комплексного підходу. Крім заходів, які проводять під час лікування гінгівіту використовують нехірургічне зняття підясенних зубних відкладень, хірургічне лікування, корекція супутніх факторів, які впливають на прогресування захворювання, а в складних випадках комплексна реабілітація із відновлення функції жування та естетики.  Важливим є регулярні профілактичні огляди в лікаря-стоматолога-пародонтолога та проведення необхідних медичних маніпуляцій.

Лікування уколами

Лікування захворювань ясен та інших тканин пародонта уколами з різними лікарськими засобами раніше було досить поширеним. Проте слід зазначити, що згідно з сучасними протоколами лікування тканин пародонту цей метод не використовують.

Хірургічне лікування ясен

У разі коли нехірургічне лікування не приносить потрібних результатів, доводиться вдаватися до хірургічних методів. Пародонтологічні операції спрямовані на видалення підясеневих зубних відкладень, зняття запалення, відновлення об’єму кісткової тканини, покращення доступу для проведення індивідуальної гігієни ротової порожнини, покращення естетики та ін.

Вибрати необхідний метод лікування ясен тв інших тканин пародонта допоможе лікар-стоматолог-пародонтолог після проведення огляду та діагностики.

Ціна лікування ясен в QRD-Dental
Цена лечения десен в клинке QRD-Dental

Ціна послуги лікування ясен у клініці QRD-Dental може відрізнятися залежно від тяжкості ситуації та обраної терапії. Для початку необхідно провести огляд та вибрати методику подальшого лікування, після чого можна сформувати точну вартість майбутніх маніпуляцій.

Більш детально з цінами на процедури можна ознайомитись на сторінці сайту – прайс або уточнити за телефоном.

Якщо у Вас залишилися питання – зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом із запропонованих на сайті та ми з радістю надамо всю необхідну інформацію.

 

Автор статті
Новошицький Володимир Євгенійович

Лікар-стоматолог-пародонтолог

Досвід роботи 12 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час