Дитяча ортодонтія в Києві

дитяча клініка ортодонтія

Ранній дитячий вік (від трьох років і старше) – це дуже важливий період розвитку дитини. Відбувається активний ріст та формування не лише всього організму та опорно-рухового апарату, а й закладаються основи функції м’язів всього тіла.

Правильне навантаження та функція м’язів – запорука правильного формування кісток скелета, постави та, як наслідок, майбутнього здоров’я всього опорно-рухового апарату та організму загалом.

Завдання дитячої ортодонтії – підтримання правильної функції м’язів обличчя і голови та боротьба з так званими шкідливими звичками, які можуть вплинути на ріст лицьових кісток, до яких належать смоктання пальців, дихання через рот, закусування губ.

Дуже важливими факторами правильного розвитку людини є також відкушування та активне жування жорсткої їжі вже з раннього віку, гарне носове дихання, фізичний розвиток дитини та правильне положення язика.

Язик відіграє велику роль у правильному формуванні щелеп та кісток обличчя, але оцінити гармонійність його функції може лише фахівець – логопед чи ортодонт. У нормі і в спокої, і при ковтанні язик повинен бути тільки на піднебінні за верхніми зубами. Правильне положення язика забезпечує правильне зростання щелепних кісток, отже, і рівні зуби, і гармонійне обличчя.

У віці трьох років у щелепно-лицьовій системі дитини завершується формування всіх «дорослих» функцій: жування, мова, носове дихання, правильне (соматичне) ковтання. Тому саме в цьому віці варто вперше привести дитину на огляд до ортодонта, коли вчасно помічені відхилення ще не призвели до неправильного прикусу, і їх можна усувати.

Симптоми, які говорять про необхідність відвідування дитячого ортодонту

дитяча ортодонтія київ

Симптомами відхилення від гармонійного розвитку лицьового скелета є насамперед шкідливі звички. Якщо Ви помічаєте, що Ваша дитина часто ходить із прикритим ротом, погано дихає носом, неохоче жує або взагалі відмовляється від жорсткої їжі, неправильно вимовляє деякі звуки (від 5 років і старше) – це привід проконсультуватися з ортодонтом.

Крім того, симптомом, звичайно, є зубки, що нерівно ростуть. У віці 4-5 років між усіма молочними зубами у малюка мають бути проміжки – це означає, що щелепи ростуть правильно і «готуються» до прорізування більших постійних зубів. 

Якщо в цьому віці зубки стоять щільно, без проміжків – це також привід звернутися до ортодонту. Адже чим у більш ранньому віці діагностовано аномалію та вжито заходів щодо її лікування, тим коротші терміни знадобляться для її усунення.

Методи, що використовуються у дитячій ортодонтії

дитяча стоматологічна ортодонтія

Методи, що використовуються у дитячій ортодонтії – це міогімнастика та апарати. Міогімнастика – це вправи на різні групи м’язів для корекції їх функції. Це і вправи для язика, і жування жорсткої їжі, і вправи дихання, і загальне фізичне зміцнення при порушеннях постави. Міогімнастика – це те, що забезпечить правильну функцію м’язів, правильне зростання щелепи та гарантує стабільність досягнутих результатів лікування.

Апарати в дитячій ортодонтії застосовуються переважно знімні. Загалом вони поділяються на дві великі групи – трейнери (ортопозиціонери, LM-активатори, апарати серії EF від RMO тощо) та пластинкові апарати (Bioblock та модифікації, активатор Андрезена тощо). 

Найважливіше у носінні будь-якого ортодонтичного апарату – це дотримання рекомендацій ортодонта, адже успіх ортодонтичного лікування лише наполовину залежить від лікаря, а ще наполовину – від пацієнта та його батьків.

Записатися на прийом до дитячого ортодонта у клініку QRD Dental

дитяча ортодонтія ціни

У клініці QRD Dental приймають досвідчені фахівці, у тому числі дитячий лікар ортодонт. Ви можете записатися на консультацію, якщо помітили у дитини тривожні дзвіночки, про які згадувалося вище у статті, або хочете отримати професійну рекомендацію та пройти плановий огляд.

Наш дитячий ортодонт не тільки професіонал своєї справи, а й відмінно ладнає з маленькими пацієнтами. Тому відвідування лікаря пройде у спокійній та доброзичливій атмосфері. Не відкладайте візит до лікаря на потім, адже чим раніше виявлено проблему та розпочато ортодонтичне лікування, тим більше шансів на успішний результат без більш доровартісного лікування, такого як, наприклад, встановлення брекетів.

Наші кейси

до

дитяча ортодонтія кейс 1 малюнок 1

дитяча ортодонтія кейс 1 малюнок 2

після

дитяча ортодонтія кейс 1 малюнок 3

дитяча ортодонтія кейс 1 малюнок 4

Якщо у Вас є питання, телефонуйте за вказаним номером або зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом із запропонованих на сайті!

Автор статті
Махиня Валерій Валентинович

Медичний директор, лікар-гнатолог, лікар-ортопед.

Досвід роботи 14 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  0 0 голосів
  Рейтинг статті
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі
  0
  Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x