Пародонтологія

Пародонтолог в місті Київ

Потрапити на прийом до пародонтолога в Києві можна відвідавши нашу стоматологічну клініку QRD Dental. Коли бактерії атакують ротову порожнину, запалюються ясна. І, щоб їх вилікувати, потрібно звернутися до фахівця у відділення пародонтології.

Професійно, саме пародонтолог займається лікуванням ясен, а також кісткової тканини, де розміщуються зубні корені. Дуже часто пацієнти не надають значення, коли з’являються перші симптоми, часом допускаючи невиправну помилку.

Якщо запустити процес і не звертати увагу на кровоточивість ясен, припухлості, зміну кольору ясен та інші вельми явні симптоми, можна просто втратити зуб, або навіть кілька.

Хороший лікар-пародонтолог в Києві – фахівець дуже потрібний. Адже навіть така поширена процедура, як професійна гігієна порожнини рота, має відмінності в залежності від стану та індивідуальних особливостей ясен.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, лікування у пародонтолога потребує приблизно кожен четвертий житель планети. При цьому мало хто знає про таку стоматологічну спеціальність. Отже, давайте розберемося – хто ж такий лікар пародонтолог, які питання вирішує пародонтология і, звичайно ж, чому на прийом до пародонтолога Вам слід прийти саме в нашу клініку QRD dental.

Консультуючі лікарі

Пародонтологія від QRD Dental

Пародонтологія – це розділ стоматології, який займається проблемою запалення ясен і кісткової тканини під ними. Всі види запалення ясен, наявність над- і під ясневих зубних відкладень, оголення коренів зубів – всі ці проблеми вирішує лікар-пародонтолог.

Пародонтологія від QRD Dental в Києві – це не тільки висококваліфіковані лікарі та новітні методики лікування, а й діагностика захворювань пародонту на самих ранніх стадіях.

У нас в стоматології QRD dental досвідчені фахівці проводять ряд послуг з профілактики пародонтологічних захворювань. Адже, як відомо, набагато простіше запобігти проблемі, ніж потім боротися з наслідками.

Якими захворюваннями займається пародонтологія

Пародонтологи займаються лікуванням захворювань ротової порожнини, таких як пародонтит і гінгівіт. Як правило, пародонтит (запалення тканин пародонту, тобто ясна і кістки щелеп) розвивається через наявність в порожнині рота агресивної мікрофлори і проблем з гігієною.

Накопичення бактерій призводить до появи зубної бляшки і зубного каменю, а вони, в свою чергу, до запалення і кровоточивості.

Постійне роздратування ясен зубними відкладеннями призводить до того, що рівень ясна починає знижуватися, паралельно розсмоктуючи кісткову тканину навколо зубів і оголюючи їх коріння.

При тяжкому перебігу захворювання зуби в уражених ділянках можуть почати розхитуватися і випадати. На щастя, така агресивна течія – швидше виняток, ніж правило. Проте, при появі перших симптомів потрібно звертатися до лікаря пародонтолога, а ще краще – регулярно проходити профілактичний огляд.

Всього у пародонтиту існує 4 стадії: на першому етапі захворювання можна спостерігати легку рухливість зубів, а вже на останній стадії видно, як зуб хитається при вдиху і видиху.

Гінгівіт виражається у вигляді запалення ясен, яке в пародонтології також поділяють на кілька форм прояву. На запущених стадіях пародонтиту до лікування можуть також залучатися лицьові хірурги. Наприклад, в тому випадку, коли потрібна кісткова пластика – на третій і четвертій стадії пародонтиту може знадобитися нарощування (підсаджування) кісткової тканини.

Коли потрібно звертатися до пародонтолога?

Напевно, кожна людина знає, що до стоматолога треба ходити раз на півроку. На жаль, темп життя такого міста, як Київ, часто збиває графіки. Тому профілактичні заходи відкладаються на потім. Але як зрозуміти, коли відкладати вже не варто?

Якщо Вас турбує кровотеча з ясен під час чищення зубів щіткою або під час їжі – це може бути одним з перших симптомів пародонтиту. Чутливість зубів від холодного повітря або напоїв найчастіше є симптомом карієсу або ознакою тонкої емалі. Але іноді це перша ознака оголення коренів зубів, яке ще не видно неозброєним поглядом.

Досвідчений лікар пародонтолог виявить причину проблеми і допоможе її вирішити. Оголення коренів, розхитування зубів і “втікання” ясен з’являються вже на серйозних стадіях розвитку пародонтиту та часто вимагають хірургічного втручання. Саме тому захворювання ясен краще лікувати на ранніх стадіях, коли можна обійтися консервативними заходами.

Як проходить лікування у пародонтолога?

Якщо раніше Ви ніколи не відвідували пародонтолога, то у Вас безсумнівно виникне багато питань з приводу того, що ж відбувається на прийомі у даного фахівця, як підготуватися до прийому і яке лікування може виникнути.

Перед лікуванням проводиться повна діагностика Вашої ротової порожнини:

 • Заповнення розгорнутої пародонтологічної карти;
 • Рентген діагностика;
 • Візуальний огляд під мікроскопом;
 • Консультація.

За результатами діагностики ми визначаємо ступінь захворювання і проводимо відповідне лікування, яке часто включає:

 • Зняття надясенних зубних відкладень, щоб приступити до очищення кореня від зубного каменю;
 • Очищення і згладжування поверхні кореня з використанням ручних інструментів для підясневої чистки Hu-Friedy;
 • Антисептична обробка пародонтальних кишень;
 • Над-і підясенне полірування повітряно-абразивними системами Air-Flow з індивідуальним підбором ступеня абразивності порошку;
 • Урок гігієни з підбором і видачею засобів догляду за ротовою порожниною;
 • При необхідності проводиться антибіотикотерапія і озонотерапія.

Лікарі пародонтологи клініки QRD dental

У нашій клініці приймає досвідчений лікар пародонтолог, який крім профільної освіти і високої кваліфікації постійно розвивається разом з розвитком медицини і пародонтології зокрема.

Автор статті
Гарбар Анастасія Борисівна

Лікар – Пародонтолог

Досвід роботи 6 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  0 0 голосів
  Рейтинг статті
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі
  0
  Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x