Видалити зуб

Якщо ви зіткнулися з необхідністю видалити зуб – звертайтеся до клініки QRD Dental. У штаті нашої стоматології є досвідчені стоматологи-хірурги, які швидко та безболісно зможуть вирішити проблему видалення зуба, а також нададуть професійну консультацію на етапі загоєння.

Чому виривають зуби?

Часто пацієнти звертаються зі скаргами на скол пломби чи зуба, біль у раніше лікованому чи нелікованому та зруйнованому зубі. Багатьох шокує інформація про те, що такий зуб треба видаляти.

Тому ми вирішили пояснити, у яких ситуаціях ми можемо вилікувати та відновити зуб, а в яких, на жаль, такої можливості немає.

Найчастіше головними показаннями для видалення зуба є:

 • Сильно зруйновано коронкову частину зуба.
 • Хронічний запальний процес оточуючих тканин зуба, який неможливо вилікувати чи перелікувати.
 • Тріщина кореня зуба.
 • Зруйновані та неправильно розташовані зуби мудрості.

Кожна ситуація складна і унікальна по своєму, але вимагає професійний підхід і у разі, коли немає інших варіантів, зуб доведеться вирвати, щоб уникнути неприємних наслідків.

Зруйнована коронкова частина зуба

Коли зуб зруйнований до рівня ясен чи глибше, часто відновити його неможливо у зв’язку з відсутністю достатньої кількості життєздатних тканин, така конструкція не зможе служити довго.

Тому ми не можемо спрогнозувати термін служби такої конструкції та дати повноцінну гарантію на відновлення зуба. Ми завжди попереджаємо пацієнтів про наші гарантійні обов’язки з приводу виконаних робіт та дотримуємося їх.

Тому для того, щоб виконати якісну роботу з успішним довгостроковим результатом та повноцінним відновленням жувальної функції, необхідно саме видалення таких зубів та подальше протезування.

Хронічний запальний процес, який неможливо вилікувати

В даний час розвиток методів лікування кореневих каналів і використання стоматологічного мікроскопа дають нам можливість лікувати і рятувати найскладніші зуби, які ще 10-15 років тому будь-який стоматолог, не вагаючись, рекомендував би видаляти.

Однак, навіть зараз, незважаючи на це, є ситуації, коли ми не можемо врятувати зуб. Найчастіше це пов’язано з неможливістю пройти канали та вилікувати інфекційний процес, що роками розвивався навколо зуба. Такі зуби вже часто були поліковані.

Раніше за часів Радянського Союзу використовувався метод пломбування кореневих каналів «резорцин-формаліновою пастою». Такий метод має безліч недоліків. Серед них – дуже велика складність або взагалі неможливість перелікування таких зубів через те, що зуб стає крихким, кореневі канали склерозуються, іноді повністю закриваються.

У Європейських країнах за сучасними протоколами такі зуби навіть не намагаються перелікувати. Це пряме показання для видалення. Однак у нас часто неможливе – можливо.

Тому щодо можливості перелікування такого зуба необхідно звертатися до лікаря-ендодонтиста. Тільки після обстеження та діагностики він зможе сказати Вам точно чи можливо лікування чи зуб доведеться виривати.

Тріщина кореня зуба

Є кілька варіантів лікування тріщин зубів. Поки що не всі тріщини можна пролікувати прогнозовано. Залежно від типу тріщини ми вирішуємо, чи можливо її вилікувати чи ні, але найскладніше її продіагностувати і знайти.

Це можна зробити лише з використанням мікроскопа. Якщо діагностований вид тріщини можна полікувати – зуб буде збережено і про це Вам повідомить лікар на прийомі. Якщо ні, рекомендується видалення та постановка імплантату одномоментно.

Зуби мудрості

Зуби мудрості слід зарахувати до окремої категорії. Восьмі зуби зазвичай розташовані неправильно у більш ніж 90% людей.

Вони мають звичку швидко руйнуватися через труднодоступність чищення та регулярного забивання їжі. Тому виникає хронічний запальний процес навколо цих зубів, який регулярно загострюється. Такий процес називається хронічним перикоронаритом.

Цей діагноз є прямим показанням для видалення зуба. У такому разі, якщо зуб не видалити, м’які тканини навколо зуба будуть регулярно запалюватися, що може призвести до складніших ускладнень, ніж просто «неприємні відчуття в області зуба мудрості».

Досить часто «зуби мудрості» не несуть ніякого жувального навантаження і не беруть участь в акті жування. У зв’язку з цим їх найчастіше рекомендується видаляти.

У деяких клінічних ситуаціях, якщо вони розташовані правильно, перебувають у прикусі та здорові, ми залишаємо їх, проте це буває досить рідко.

Консультуючі лікарі

Процедура видалення зубів у клініці QRD Dental

Видалення зуба у Києві

Не можна сказати, що видалення зуба – це найприємніший момент усього вашого життя. Але можна сказати точно, що у нас це пройде швидко та безболісно. Після того, як лікар робить анестезію, ви не відчуваєте болю, зберігається тільки відчуття тиску.

Але на цьому все. Зазвичай це відбувається в такий спосіб: пацієнт тижнями морально готується до видалення, накручує себе, а виходить із кабінету з посмішкою та питанням «Це що все?»

Для того, щоб видалення пройшло якісно і прогнозовано, ми використовуємо рентген-знімки та КТ-дослідження для того, щоб продіагностувати, як розташовані корені зуба, повноцінно спланувати операцію та успішно вирвати зуб.

Також використовуємо оптику. Індивідуальні окуляри, які дають лікареві збільшення х3 і більше, дозволяють зробити все так, щоб видалення пройшло максимально атравматично, без проблем та зайвого стресу для пацієнта. 

Що відбувається після видалення зуба?

Після видалення зуба ми ретельно видаляємо із лунки усі запальні тканини та антисептично обробляємо її. При необхідності кладемо ліки, які самі розсмоктуються та накладаємо шви. Кожен етап сприяє кращому загоєнню лунки та відсутності болю та неприємних відчуттів.

Для того, щоб загоєння пройшло без ускладнень, потрібно чітко дотримуватися рекомендацій лікаря. Найчастіше загоєння відбувається непомітно для вас, і ви просто забуваєте, що кілька днів тому була операція.

У ряді випадків, коли планується складне видалення, особливо вісімок і дуже запалених зубів, загоєння проходить дещо складніше. Деякий час (до 3 днів) може бути невеликий набряк та неприємні відчуття у лунці.

Але для запобігання ускладненням та прискорення темпів загоєння рани призначається додаткове медикаментозне лікування, що сприяє кращому та швидкому загоєнню та мінімізує післяопераційний дискомфорт.

Якщо після видалення з’являється біль і він триває понад 3 дні, необхідно обов’язково прийти на огляд до лікаря. Бо є речі, від яких ми не застраховані і на які не можемо вплинути самостійно, наприклад, потрапляння їжі до лунки та її подальше запалення. Про це лікар вам говорить одразу ж після втручання.

Про всі нюанси та деталі саме Вашого випадку – лікар-хірург розповідає індивідуально в кабінеті до, під час та після втручання. З турботою про Вас 24/7.

Вирвали зуб і що далі? Імплантація?

За статистичними даними низки науково-клінічних досліджень – приживлення імплантатів настає у 98% випадків, за умов дотримання всіх міжнародних протоколів встановлення імплантатів та використання високоякісного та стерильного інструментарію та обладнання.

У більшості випадків, якщо клінічні умови дають змогу, ми можемо встановити імплантат при видаленні, що й рекомендуємо пацієнтам перед видаленням. Така операція планується наперед, ще до початку втручання. У такому разі термін протезування скорочується до 3-4 місяців.

Якщо довго не протезувати місце видаленого зуба, через деякий час (від 3-6 місяців) сусідні зуби починають зміщуватись, нахилятися у бік дефекту. Також відбувається атрофія (втрата) кісткової тканини через відсутність зуба та навантаження на цю ділянку. Тому такі дефекти вже складніше відновлювати і це потребує більшої кількості візитів та часу.

Отже, для вирішення питань будь-якої складності краще звернутися до лікаря-стоматолога та поставити додаткові питання на консультації.

Скільки коштує видалити зуб у Києві?

Видалення зуба у Києві

З цінами на видалення зубів Ви можете ознайомитись на сторінці прайс. Вартість видалення зуба може відрізнятися від заявленої і залежатиме від складності конкретно Вашого випадку, необхідності в додаткових маніпуляціях.

Повна вартість включатиме: рентген, безпосередньо видалення зуба, ціну анестезії + якщо планується одномоментна імплантація додатково буде включена вартість імпланту та самої процедури.

Наші фахівці перед тим як вирвати зуб обов’язково озвучать кінцеву вартість процедури, попередньо з’ясувавши всі етапи майбутнього втручання.

Також ми надаємо гарантії на проведене лікування та надаємо інформаційну підтримку 24/7 на етапі одужання. Зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом з представлених на сайті, і ми з радістю відповімо на питання, що виникли, і підберемо зручний час для консультації.

Автор статті
Махиня Валерій Валентинович

Медичний директор, лікар-гнатолог, лікар-ортопед.

Досвід роботи 14 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  0 0 голосів
  Рейтинг статті
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі
  0
  Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x