Лікування кореневих каналів під мікроскопом в Києві

Лікування кореневих каналів в Києві – одна з стоматологічних послуг, яку надає стоматологія QRD Dental. Наша клініка надає складні стоматологічні послуги на дуже високому професійному рівні завдяки вузькій спрямованості фахівців і наявності сучасного цифрового обладнання, а також дотримання міжнародних протоколів лікування. 

Консультуючі лікарі

Процедура лікування кореневих каналів

Лікування кореневих каналів – дуже складний і в той же час важливий процес, від якого залежить здоров’я ротової порожнини.

Вдаються до даної процедури для того, щоб зберегти зуб і кісткову тканину навколо нього при виникненні пульпіту, або періодонтиту, тобто при запущеному карієсі, якщо інфекція потрапила в пульпу, або, в разі періодонтиту – за верхівку кореня в кістку.

Симптоми, які можуть вказувати на необхідність лікування кореневих каналів

 • сильний безпричинний біль у зубі, особливо в нічний час
 • біль при накушуванні на зуб
 • відчуття “вирослого зуба”
 • відчуття вібрації або руху кореня при накушуванні
 • дискомфортні колючі відчуття від гарячого і холодного. 

Підвищена чутливість зубів навіть у відсутності гострого болю повинна насторожити і змусити звернутися за консультацією до стоматолога. Адже хронічні періодонтити можуть протікати безсимптомно до моменту загострення, коли відкривається повна картина запалення, але тоді у лікаря залишається менше шансів зберегти зуб. При хронічному перебігу скарги можуть бути відсутніми, а визначити проблему можна тільки за допомогою рентгена або КТ.

Профілактика захворювань які вимагають ендодонтичного лікування або пломбування зубних каналів

Як запобігти необхідності лікування кореневих каналів внаслідок розвитку пульпіту, або періодонтиту? Необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

 • Проходити профілактичні огляди не рідше ніж раз на півроку
 • Робити панорамний знімок або КТ раз в 2-3 роки
 • Своєчасно лікувати карієс і інші захворювання ротової порожнини
 • Не забувати про щоденний догляд за ротовою порожниною

Етапи ендодонтичного лікування або лікування кореневих каналів зуба в клініці QRD Dental

Існує протокол Європейської асоціації стоматологів. У ньому детально розписано все про розробку каналів до певного рівня, а саме: скільки разів потрібно промити і чому. Їх поетапну систему ми активно використовуємо в нашій клініці QRD Dental Clinic.

Ось з чого складається лікування каналів:

1. Для початку проводиться анестезія для комфорту пацієнта.

2. Потім встановлюється кофердам. Він потрібен для того, щоб пацієнт не вдихав пари медичних засобів, які лікар буде використовувати для промивання каналу. Також кофердам служить захистом від пороху, який виникає в результаті розпилу тимчасової пломби, і від попадання слини.

 

3. Третій етап – розробка кореневих каналів ручними інструментами. Після чого лікар перевірить їх за допомогою рентгена, а також апекслокатора (електронного пристрою, який визначає довжину каналу).

4. Далі дантист промиває канали та розширює їх ротаційними файлами – спеціальним інструментом, розробленим для збільшення розміру.

5. Далі лікар тричі промиває канал гіпохлоритом натрію, для того, щоб прибрати всю органіку. Один раз очищає розчином кислоти, а потім ще раз використовує гіпохлорит.

6. Заключним етапом буде ретельне висушування зубного каналу.

Тільки після всіх перерахованих вище пунктів стоматолог починає пломбування гарячою гутаперчею. Ці гумові штифти закладаються в зуб ще холодними і за допомогою розігрітого інструменту – розплавляються. Таким чином, стоматологічний матеріал заповнить всі проміжки в кореневому каналі.

Щоб переконатися в правильності дій, лікар-ендодонт проведе рентген контроль. Якщо лікування не викликає сумнівів – він ставить тимчасову пломбу

Лікування кореневих каналів зуба під мікроскопом

У нашій клініці лікування кореневих каналів проводять під мікроскопом. Лікування даним методом дає можливість попередити і виявити тріщини в кореневих каналах. Використовуючи мікроскоп, стоматолог вже не працює наосліп, як було раніше, тому результат лікування завжди буде більш якісним.

Також на практиці бувають випадки наявності додаткових каналів. Так, у верхній шістці найчастіше чотири канали, але в деяких випадках зустрічається п’ятий і навіть шостий. Без мікроскопа дані канали рідко визначаються і, відповідно, ігноруються під час лікування, що може призвести до розвитку періодонтиту і необхідності повторного ендолікування.

У стоматології QRD використовуються спеціальний ендодонтичний мікроскоп, який найкращим чином підходить для лікування саме кореневих каналів.

Застосування ендо-мікроскопа є ключовим у виборі тактики лікування, що економить час і витрачені на лікування гроші пацієнта.

Лікуванням кореневих каналів під мікроскопом займається фахівець

лікар стоматолог-ендодонтист, інакше його називають ендодонтист-мікроскопіст.

Для такого лікування у лікаря повинні бути спеціальні навички і вміння.

Тільки займаючись одним напрямком, можна бути найкращим в ньому, тому наші лікарі ендодонтисти займаються лікуванням виключно зубних каналів. Що доводить наш професіоналізм і вузько профільність

Переваги лікування кореневих каналів під мікроскопом

 • профілактика важких стоматологічних захворювань;
 • мінімальна травматизація під час виконання навіть найскладніших процедур;;
 • можливість точно визначити всі особливості анатомії каналів, їх напрямок і форму;
 • дозволяє уникнути випадкового видалення здорових тканин зуба разом з ураженими;
 • висока точність при заповненні пломбувальними матеріалами зубних каналів;
 • максимальне продовження життя зуба навіть при дуже складній клінічній ситуації;
 • візуалізація процесу кожного етапу лікування на екрані.

Чому лікування кореневих каналів варто довірити саме фахівцям клініки QRD Dental

Для того, щоб провести лікування кореневих каналів під мікроскопом, мало тільки сучасної техніки у вигляді мікроскопа.

Для якісного лікування крім мікроскопа важливі:

1. Матеріали, якими користується лікар при заповненні каналів і пломбуванні.

2. Інструментарій. Так, в нашій клініці використовують інструмент від кращих і перевірених виробників з Японії, Німеччини та США.

Всім матеріали та інструменти одноразові, тому стерильність і безпеку ми гарантуємо.

Лікарі клініки QRD постійно їздять на навчання і розвиваються кожен у своєму напрямку для впровадження нових методик і покращення якості лікування.

Також фахівці нашої клініки беруться і за повторне ендолікування, яке, до речі, проводять тільки з використанням мікроскопа.

Даний процес лікування непростий і дуже відповідальний, тому далеко не всі лікарі беруться робити повторне ендо та можуть реалізувати лікування на високому рівні з прогнозовано позитивним результатом.

Фахівці нашої клініки досягли успіху в напрямку повторного ендолікування. У нас є необхідні навички і успішні кейси.

Ми обожнюємо брати в роботу складні кейси, і ми не один раз зберігали зуби наших пацієнтів, позбавивши їх від зайвих витрат і необхідності протезування.

Вам варто знати, що найчастіше повторне ендолікування доводитися проводити через неякісне первинне ендо- (НЕ допломбували, пропустили канал, не дотримувалися при лікуванні техніки, використовували дешеві матеріали, або мала місце недостатня кваліфікація лікаря та ін.)

Неякісне лікування кореневих каналів призводить до утворення кіст, запалень і подальшої втрати зуба чи групи зубів. Також нерідко зустрічаються ситуації, коли в каналах наші фахівці знаходять уламки інструментів.

Наприклад кейс з практики нашого стоматолога-ендодонтиста.

“Пацієнта направив лікар з іншої клініки в зв’язку з неможливістю проходження одного кореневого каналу в 16 зубі, при діагностиці було виявлено уламок інструменту в дистально-щічному кореневому каналі, в апікальній частині.

Пацієнт був попереджений про можливі ускладнення при видаленні таких інструментів.

Був відкритий ендодонтичний доступ, розширено кореневий канал, інструмент добре візуалізувався, і знаходився на глибині 16 мм у кореневому каналі.

За допомогою ендодонтичного зонда, ультразвуку, ми його розклинили, і витягли спеціальною ендодонтичною петлею”.

Тому, щоб не допустити такий результат – потрібно вибирати відразу якісне лікування, навіть якщо воно вам здається дорожче. Що ж стосується повторного ендолікування – то воно зазвичай буде більш дорогим, ніж первинне.

Лікування каналів зуба ціна Київ

Ціни на лікування кореневих каналів представлені на сайті на сторінці “Ціни” в розділі “Ендодонтичне лікування”. Там Ви зможете вивчити приблизний прайс. Однак, остаточна вартість лікування кореневих каналів зуба буде залежати від кількості каналів, складності Вашого випадку (як раніше відзначали повторне ендо обійдеться дорожче), і від необхідності додаткових обстежень.

Також фахівці клініки QRD Dental розробили для наших пацієнтів пакетну пропозицію “Ендодонтичне лікування за один сеанс”, ознайомиться з цінами на пакети Ви зможете в розділі сайту “Акції”.

Якщо бажаєте зберегти свої зуби здоровими – тоді звертайтеся в стоматологію QRD Dental. Тут роблять чистку і пломбування кореневих каналів за перевіреними європейськими технологіями, які гарантують надійність і якість!

Автор статті
Махиня Валерій Валентинович

Медичний директор, лікар-гнатолог, лікар-ортопед.

Досвід роботи 14 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  5 1 голос
  Рейтинг статті
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  1 Коментар
  Старіші
  Новіші Найпопулярніші
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі
  Evgeny Zakharov
  Evgeny Zakharov
  1 місяць тому

  У QRD-dental мені успішно зробили перепломбування зубних каналів. Не дивлячись на складність процедури – це було дуже комфортне лікування, вище за мої очікування. Задоволений якісним лікуванням та збереженням зуба.
  У QRD-dental зробили те, за що не бралися інші Київські клініки.

  1
  0
  Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x