Видалення зубного каменю

стоматологічний інструмент

Зубний камінь, як і зубний наліт, є поширеною причиною виникнення таких стоматологічних захворювань зубів як карієс, а також провокує розвиток захворювань ясен, таких як гінгівіт і пародонтит. Тому дуже важливо своєчасно та регулярно видаляти зубний камінь та профілактувати його появу.

Розрізняють м’який та жорсткий (мінералізований) зубний наліт – він же зубний камінь. М’який зубний наліт утворюється внаслідок вживання їжі (особливо багатої на вуглеводи) і складається з мікроорганізмів, що знаходяться в порожнині рота, та продуктів їх життєдіяльності.

При недостатній гігієні ротової порожнини м’який зубний наліт не видаляється, а перетворюється на твердий (зубний камінь), який неможливо прибрати в домашніх умовах.

Причини виникнення зубного каменю

До найпоширеніших причин виникнення зубного каменю відносять такі:

 • неправильний обмін речовин
 • недостатня гігієна ротової порожнини
 • шкідливі звички – алкоголь, куріння
 • надмірне вживання солоної та вуглеводної їжі
 • недостатнє вживання твердої їжі
 • індивідуальні особливості організму та склад слини
 • прийом антибіотиків та інших лікарських препаратів

Для запобігання утворенню зубного нальоту та зубного каменю необхідно в повному обсязі та регулярно проводити індивідуальну та професійну гігієну порожнини рота.

Якщо ви зіткнулися з проблемою утворення зубного каменю, обов’язково відвідайте лікаря стоматолога. Лікарі нашої клініки QRD Dental навчать Вас правильно доглядати зуби та ясна (які засоби використовувати, як і наскільки часто) та кваліфіковано проведуть зняття зубного каменю та нальоту (професійну гігієну ротової порожнини).

Консультуючі лікарі

Методи зняття зубного каменю та зубного нальоту

Видалення зубного каменю в клініці QRD-Dental, Київ

Професійна гігієна ротової порожнини проводиться лікарем-стоматологом і полягає в знятті зубного каменю і зубного нальоту, а також полірування поверхні зубів за допомогою спеціальних методів.

У своїй практиці лікар-стоматолог застосовує кілька методів для проведення професійної гігієни ротової порожнини:

 • Зняття м’якого зубного нальоту та полірування поверхонь зубів за допомогою гумових чашок для полірувальних та спеціальних паст.
 •  Зняття зубного каменю за допомогою ультразвукових чи звукових апаратів.
 •  Видалення сильно пігментованого зубного нальоту (в результаті куріння, пиття кави, чаю та ін) за допомогою приладу Air-Flow (содоструй).

Залежно від клінічної ситуації може використовуватися одна з цих методик або їхнє поєднання.

Використання полірувальних щіток та спеціальних паст

Зняття зубного нальоту та полірування поверхні зубів за допомогою полірувальних щіток та спеціальних паст рекомендується проводити:

 • дітям до 18 років 
 • дорослим без наявного зубного каменю та захворювань ясен (гінгівіту, пародонтиту).

Зняття зубних відкладень проводиться з усіх поверхонь зубів верхньої та нижньої щелепи, що знаходяться над яснами.

Маніпуляція проводиться за допомогою спеціальних щіток та паст.  У нашій клініці використовуємо спеціальні м’які гумові чашки для полірувальних паст, щоб запобігти травмі ясен, та полірувальні пасти Proxy німецької компанії Ivoclar Vivadent. 

Процедура ультразвукового видалення зубного каменю

Зняття зубного каменю за допомогою ультразвукових або звукових апаратів рекомендується проводити:

 • дорослим з наявним зубним каменем
 • дорослим з захворюваннями ясен (гінгівіт, пародонтит)

Зняття зубних відкладень проводиться з усіх поверхонь зубів верхньої та нижньої щелепи, що знаходяться над яснами.  Процедура відбувається за допомогою спеціальних ультразвукових та звукових апаратів. 

Ми в QRD Dental використовуємо сучасний ультразвуковий магнітострикційний апарат Cavitron Select SPS 230B з резервуаром американської фірми Dentsply Sirona, який має різні режими застосування для максимально ефективного та нетравматичного зняття мінералізованих зубних відкладень.

Даний метод зняття зубних відкладень часто поєднується із застосуванням гумової чашки та полірувальної пасти або з приладом Air-Flow.

Застосування приладу Air-Flow

Застосування приладу Air-Flow рекомендується проводити дорослим для видалення сильно пігментованого зубного нальоту (внаслідок куріння, пиття кави, чаю та ін.)

Видалення сильно пігментованого зубного нальоту проводиться з усіх поверхонь зубів верхньої та нижньої щелепи, які знаходяться над яснами за допомогою приладу Air-Flow (у народі содострую).

У нашій клініці використовується сучасний апарат Prophyflex 3 фірми KAVO та найсучасніші порошки для апарату, в тому числі на основі гліцину та еритритолу.  За допомогою них проводиться дбайливе та якісне зняття пігментованих зубних відкладень та полірування поверхні зубів.

Видалення зубного каменю

Вартість видалення зубного каменю в клініці QRD Dental

Вартість видалення зубного каменю залежатиме від того, в якому стані ротова порожнина пацієнта, і відповідно від методики, яку вибере лікар для проведення процедури.

З діючими розцінками Ви можете ознайомитись на сторінці “Ціни” нашого сайту або ж уточнити у адміністратора зателефонувавши за вказаним номером.

Як часто необхідно проводити професійну гігієну порожнини рота для профілактики зубного каменю та зубного нальоту

Для профілактики утворення зубного нальоту та зубного каменю та як наслідок виникнення карієсу, запалення ясен, професійну гігієну порожнини рота необхідно проводити 1 раз на 6 місяців.

Якщо у Вас залишилися питання – приходьте на консультацію. Ви зможете не лише оцінити здоров’я Вашої ротової порожнини, але й отримати поради щодо догляду, підбору засобів гігієни, а також пройти процедуру професійної гігієни за бажання та наявності відповідних показань.

Будемо раді бачити Вас у нас у QRD Dental!

Автор статті
Махиня Валерій Валентинович

Медичний директор, лікар-гнатолог, лікар-ортопед.

Досвід роботи 13 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час