Видалення кісти зуба у стоматологічній клініці QRD Dental

Для того щоб лікування пройшло успішно, операцію з видалення кісти проводить лікар ендодонтист-хірург, бо не всі лікарі мають навички виконувати такі операції через складність і велику точність. Лікар повинен мати дві спеціальності – мікроскопну ендодонтію та хірургію. Це пов’язано з тим, що видалення кісти проводиться шляхом ендодонтичного лікування або шляхом апікальної хірургії.

Класичним методом лікування цих захворювань є ендодонтичне лікування кореневих каналів. Як показує світова статистика, успішність лікування цих хвороб становить від 65% (у разі повторного переліковування) до 85-90% у разі лікування вперше.

Ендодонтичне лікування передбачає доступ до верхівки кореня через кореневий канал і вважається менш інвазивним. При цьому фахівець використовує спеціальний дентальний мікроскоп, щоб отримати кращий доступ та підвищити якість лікування. Головним принципом класичної методики є видалення інфікованих тканин зуба для вилучення інфекції з кореневих каналів та пломбування чистого кореня з відновленням зуба.

Тобто не завжди, коли пацієнт чує діагноз кіста, її доводиться видаляти хірургічно, у багатьох випадках можна лікувати кісту звичайним методом, але знаючи протоколи сучасного лікування, а лікарі клініки QRD Dental відмінно володіють ними.

В окремих випадках доводиться вдаватися до методу апікальної хірургії. Апікальна хірургія – це процедура, яка включає хірургічну та ендодонтичну частини.

Ця процедура проводиться у випадках, коли неможливе звичайне лікування кореневих каналів через:

 • ускладнений доступ
 • неможливість розпломбувати раніше пролікований канал
 • наявність металевих штифтів у каналі, які з тих чи інших причин неможливо видалити
 • загострення хронічних проблем на верхівках кореня за наявності естетично задовільних керамічних коронок.

Що таке кіста зуба

Що таке кіста зуба

“Кіста” зуба, або як прийнято казати зараз: “Апікальний періодонтит”- це

захворюванням кісткової тканини навколо кореня зуба з подальшим її руйнуванням та утворенням грануляційної (м’якої запальної, високо васкуляризованої) тканини.

Кіста зуба це наповнений рідиною мішечок, який утворюється навколо зуба. Кісти зубів відносно поширені і можуть виникнути у будь-якому віці. Хоча вони, як правило, безболісні, вони можуть пошкодити навколишні зуби та щелепну кістку, якщо їх не лікувати.

Розрізняють два основні типи кіст зубів: радикулярні кісти та зубощелепні кісти. Радикулярні кісти формуються навколо кореня зуба, а зубощелепні кісти формуються навколо коронки (видимої частини) зуба. Обидва типи кіст зазвичай доброякісні (не ракові). Однак у поодиноких випадках вони можуть бути пов’язані з раком порожнини рота.

Часто кіста зуба ніяк не проявляється протягом тривалого періоду часу і може бути виявлена ​​після діагностичного прийому або на панорамному знімку щелепи. Однак, у деяких випадках наступні симптоми можуть говорити про наявність такого захворювання, як кіста зуба:

 • набряк чи болючість у яснах
 • ниючий біль при накушуванні або жуванні
 • неприємний запах із рота

Якщо ви відчуваєте якісь із цих симптомів, зверніться до стоматолога для огляду. Рання діагностика та лікування кісти зуба важливі для запобігання подальшому пошкодженню навколишніх зубів та структур.

Причини появи кіст

Етіологією (причиною) кісти (“апікального періодонтиту”) є патологічна мікрофлора у просвіті кореня зуба.

Найчастіше кіста зуба виникає внаслідок:

 1. Інфекції. Бактерії можуть проникнути в зуб через тріщину або порожнину та викликати інфекцію, яка призводить до кисти зуба. Запущений карієс, невилікований пульпіт або періодонтит – часті причини виникнення кісти на верхівці кореня.
 2. Травми. У зламаному чи пошкодженому зубі може утворитися кіста.
 3. Неякісне лікування кореневих каналів.
 4. Патології розвитку верхньої чи нижньої щелепи.
 5. Також причиною можуть стати хронічні інфекційні захворювання ротової порожнини та носоглотки.

Якщо Вам поставили діагноз кіста зуба, не варто засмучуватися. У клініці QRD Dental ми проведемо лікування швидко та безболісно, ​​а головне з дотриманням світових протоколів лікування та використанням сучасної цифрової техніки. Оперований зуб зможе прослужити досить довго без інших захворювань і при правильній гігієні ротової порожнини.

Процес видалення кісти зуба у клініці QRD Dental

Видалення кісти зуба

Видалення кісти зуба в клініці QRD Dental складається з наступних етапів:

 1. Діагностика: знімки, фотографії, комп’ютерна томографія, вимір пародонтальних кишень. Позитивний результат лікування залежить від якісно проведених діагностичних заходів.
 2. Знеболення. Зазвичай операцію проводять під місцевою анестезією, якої на сьогоднішній день достатньо, щоб зробити все безболісно. У сучасних стоматологіях таких як QRD Dental приділяють достатньо уваги комфорту пацієнта під час проведення лікування. У нашій клініці поряд із знеболенням може бути застосований медикаментозний сон, адже багато пацієнтів складно переносять навіть звичайне видалення зубів, відчуваючи страх.
 3. Доступ: проводиться розріз ясен та висвердлюється невелике віконце в кістці, щоб отримати доступ до верхівки кореня та мати можливість провести резекцію.
 4. Безпосередньо резекція верхівки кореня зуба.
 5. Очищення та пломбування каналу зі зворотного боку біосумісним матеріалом.
 6. Зшивання рани.
 7. Далі лікар стоматолог видасть рекомендації щодо догляду за оперованим зубом. У будь-якому випадку, ми завжди на зв’язку та при виникненні неприємних відчуттів чи питань у післяопераційний період, пацієнт завжди може зв’язатися з нами та отримати необхідну інформаційну підтримку.

Після видалення кісти зуба важливо дотримуватись правил гігієни порожнини рота і регулярно відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів.

Переваги видалення кісти зуба перед імплантацією

Чимало пацієнтів цікавить питання чи не краще видалити зуб і поставити імплант? Як правило, все залежить від стану зубів. Якщо він у гарному стані (є тканини) – то свій орган завжди кращий за штучний замінник. Якщо зуб дуже сумнівний, неодноразово піддавався лікувальним процедурам у тому числі пломбуванню кореневих каналів, якщо є прогресуючий карієс, то краще імплант.

Досвідчений лікар стоматолог на консультації обов’язково повідомить пацієнту всі можливі варіанти лікування та підбере оптимальний за ефективністю варіант.

Однією з переваг апікальної хірургії перед імплантацією є терміни. Операція проводиться за один візит тривалістю 1-2 години, і ви виходите з тим самим цілим зубом у роті, що й був. Також вартість операції зазвичай у 2-3 рази менша від вартості імпланту з коронкою.

Термін функціонування оперованого зуба залежить від його міцності та є необмеженим. Ідеальний варіант – усе життя. Є достатньо прикладів, де зуби виконують свою функцію десятки років.

Якщо у Вас є питання про видалення кісти зуба або ви хочете записатися на прийом, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом. Ми будемо раді відповісти на запитання та допомогти Вам отримати необхідне лікування.

Автор статті
Махиня Валерій Валентинович

Медичний директор, лікар-гнатолог, лікар-ортопед.

Досвід роботи 13 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час