Лікування зламаного зуба у клініці QRD-Dental, місто Київ

Лікування зламаного зуба у Києві

Лікування зламаного зуба одна із послуг у стоматології, що користуються попитом серед пацієнтів. Дуже часто ми стикаємося з тим, що при механічному впливі, вживанні твердої їжі або накушуванні твердого предмету на зубі виникає скол або тріщина. У стоматології перелом зуба називають фрактурою, що означає патологічне від’єднання частини зуба.

Коли зламався або відколовся зуб, у пацієнта можуть виникнути неприємні або болісні відчуття, кровотеча, дискомфорт при накушуванні, і тільки в окремих випадках зламаний зуб може абсолютно не турбувати.

Стоматологи не рекомендують залишати зуб без уваги, навіть у разі відсутності неприємних відчуттів, адже якщо не лікувати зламаний зуб, це може призвести до серйозніших проблем.

Чим довше ви чекаєте, тим більша ймовірність того, що відбудеться зараження нерва і розвинеться пульпіт. У деяких випадках якщо вчасно не провести лікування виникнуть такі ускладнення як періостит (запалення окістя) або остеомієліт. І тоді вже буде потрібно більш складне та дороге лікування.

Причини перелому зуба

Найчастіше перелом або тріщина в зубі виникає внаслідок травми чи механічної дії.

Проте, причинами, що передують виникненню тріщин і сколів можуть бути:

 • дефіцит кальцію та мінералів, що призводить до витончення емалі та руйнування дентину
 • нелікований карієс та пульпіт також можуть стати причиною руйнування коронкової частини зуба
 • аномалії будови щелепи
 • помилки стомтаолога при лікуванні чи видаленні зубів
 • кіста зуба
 • некроз твердих тканин зуба
Ціна лікування зламаного зуба

Види зламаного зуба

Переломи зуба бувають коронкові та кореневі.

Коронкові переломи найкраще піддаються лікуванню та мають найсприятливіший прогноз. Зазвичай коронкові реставрації не потребують навіть лікування кореневих каналів.

У той же час переломи, що зачіпають корінь зуба, доставляють чимало проблем як пацієнту так і стоматологу. За наявності горизонтальних тріщин кореня потрібна ретельна діагностика з наступним вибором методу лікування.

Набагато гірші справи з верикальними тріщинами кореня зуба. Вертикальні тріщини кореня є єдиним діагнозом, який на сьогоднішній день стоматологія не може вилікувати.

У разі наявності такої тріщини в коронковій частині є можливість її висічення під мікроскопом, з пломбуванням порожнини специфічними цементами, що містять біокераміку, з обов’язковим перекриттям такої стінки керамічною реставрацією.

У разі вертикальної тріщини, яка вже досягла ясен, її висічення неможливе. Крім дефекту на самому зубі, вертикальні тріщини викликають запалення в навколишніх тканинах, з виникненням парадонтальних кишень, які значно погіршують можливості одномоментної імплантації замість пошкодженого зуба.

Симптоми перелому кореня зуба

Симптоми, які вказують на те, що має місце кореневий перелом або тріщина зуба, можуть бути наступними:

 • Сильний біль при жуванні або натисканні на уражений зуб
 • Чутливість до гарячих та холодних температур
 • Набряк та синець навколо ураженого зуба
 • Видимі тріщини або пошкодження зуба
 • Кровоточиві ясна
 • Складнощі з відкриттям рота

Якщо ви підозрюєте, що у вас зламаний корінь зуба, важливо якнайшвидше звернутися до стоматолога. Лікування підбирається в залежності від ступеня пошкодження.

У разі легкого ступеня пошкодження кореня, лікування полягає в пломбуванні кореневого каналу з подальшою реставрацією коронкової частини зуба.

У разі відколу кореня більш ніж на 1-2 мм нижче за рівень ясен, єдиним доцільним методом є видалення зуба з наступною імплантацією.

Лікування зламаного зуба у клініці QRD Dental

Лікування зламаного зуба в QRD Dental

Лікування зламаного зуба в клініці QRD Dental змінюватиметься залежно від виду перелому та від ступеня пошкодження. Спочатку лікар проведе огляд і за необхідності призначить додатково рентген-діагностику чи комп’ютерну томографію, щоб підтвердити чи виключити перелом кореневої частини зуба.

Далі підбирається спосіб лікування. Якщо пошкодження невелике і не торкається нерва і коріння, то може знадобитися просте пломбування.

Також досить швидко і легко лікуються коронкові переломи, оскільки основа зуба (коріння) залишається цілою, і лікар може відновити зуб фотополімерними реставраціями або керамічними накладками з коронками.

Якщо пошкодження більш широке або якщо воно торкається нерва, може знадобитися процедура пломбування кореневого каналу. У деяких випадках, якщо пошкодження занадто велике, може знадобитися видалення зуба та заміна його імплантом.

Лікування зламаного зуба в стоматології QRD Dental проводиться під анестезією, а у разі складних переломів, коли необхідне пломбування кореневих каналів, може застосовуватися седація. Ми намагаємося максимально мінімізувати неприємні відчуття у пацієнта під час лікування.

Лікування кореневих каналів в нашій клініці проводиться під дентальним мікроскопом, а лікар, який проводить лікування, має спеціальні навички роботи і спеціалізацію ендодонтиста. Ми готові надати постійну інформаційну підтримку на етапі одужання та відповісти на всі питання до проведення лікувальної процедури.

При необхідності в нашій клініці також проведуть одномоментну імплантацію, якщо зуб не підлягає відновленню та немає протипоказань для встановлення імпланту.

Ціна лікування зламаного зуба

Вартість лікування зламаного зуба залежатиме від складності перелому та необхідного лікування. Точну вартість Ви зможете дізнатися лише після огляду та консультації спеціаліста.

У нас у клініці лікар-стоматолог озвучить ціну на запропоноване лікування ще до його проведення. Ми використовуємо тільки якісні матеріали, працюємо з дотриманням міжнародних протоколів, що дозволяє нам надавати гарантію на проведене лікування.

Не заощаджуйте на здоров’ї: відновіть зуб у професійного стоматолога – телефонуйте в QRD Dental прямо сьогодні і записуйтесь на прийом!

Автор статті
Махиня Валерій Валентинович

Медичний директор, лікар-гнатолог, лікар-ортопед.

Досвід роботи 13 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час