Седація

Загальновідомим є той факт, що для збереження здоров’я зубів необхідно не лише приділяти належну увагу гігієні, а й регулярно відвідувати стоматолога. Це допоможе своєчасно виявити та усунути карієс або інші захворювання ротової порожнини.

Проте нерідко трапляються випадки, коли люди з різних причин, чи то зайнятість, страх перед болем, емоційний чи психологічний дискомфорт та інші, відкладають візит до стоматологічної клініки. Таке зволікання може значно погіршити проблеми із зубами, а сильне хвилювання на прийомі ускладнює проведення лікарем маніпуляцій.

Вирішити цю проблему можна за допомогою седації. Ця процедура допомагає розслабити нервові закінчення та зробити зуби нечутливими до механічних впливів. Процес седації у стоматології веде до плавного занурення пацієнта у медикаментозний сон.

У клініці QRD-dental, місто Київ, седація часто застосовується при проведенні складного стоматологічного лікування, видалення зубів, імплантації. Таким чином пацієнт перестає нервувати через можливий біль і лікар може безперешкодно здійснити необхідні маніпуляції.

Ви можете дізнатись більше про застосування седації у стоматології під час консультації у лікарів клініки QRD-dental, місто Київ. Запишіться на прийом, зателефонувавши нам або заповнивши спеціальну форму на сайті.

Консультуючі лікарі

Що таке седація її відмінність від наркозу?

Багатьох пацієнтів цікавить питання, що таке седація, чим вона відрізняється від наркозу і наскільки безпечна.

Процедура передбачає введення пацієнту препаратів таких груп як кетамін, барбітурати, пропофол, бензодіазепіни та деякі інші. Вони мають заспокійливу та розслаблюючу дію.

Таким чином, седація передбачає занурення пацієнта в стан сну. Застосування седативних препаратів у поєднанні з місцевою анестезією веде до повного фізичного та емоційного розслаблення пацієнта. Така методика дозволяє уникнути болю та інших неприємних фізичних чи емоційних факторів. Усі маніпуляції здійснюються під контролем професійних фахівців та є максимально безпечними.

Використання наркозу передбачає занурення в глибокий сон і повну втрату чутливості. Для такої процедури застосовують сильніші препарати та здійснюють більш ретельний контроль стану пацієнта. Цей метод не вимагає використання місцевої анестезії.

Під час консультації та складання плану лікування стоматолог збере інформацію про ваш стан здоров’я, а також уточнить побажання, і на підставі отриманих даних вибере оптимальний метод – наркоз або седація.

Лікування зубів під седацією

У стоматології є ситуації, коли рекомендується проводити лікування зубів під седацією. Так, до цієї процедури можуть вдаватися для видалення зубів (особливо складних, зокрема зубів мудрості), лікування каналів, глибокого карієсу. Седацію використовують, коли лікування потребують одразу багато зубів – вона дозволяє провести максимальний обсяг робіт за один візит.

Лікування зубів під седацією дозволяє уникнути стресу, пов’язаного з відвідуванням стоматолога, який може завдати набагато більшої шкоди здоров’ю людини, ніж застосування седативних препаратів.

Завдяки використанню даного методу лікування можна провести максимальну кількість маніпуляцій у мінімальний термін, тим самим значно скоротити кількість візитів до лікаря, заощадити сили та здоров’я.

Седація у дитячій стоматології

Наиболее распространенными причинами применения седации в детской стоматологии являются следующие:

Седація широко застосовується у дитячій стоматології – введення дитини в стан сну дозволяє лікарю спокійно провести потрібні маніпуляції, не боячись налякати чи травмувати занадто активного маленького пацієнта. Такий метод допомагає уникнути появи у дитини негативного досвіду та, як наслідок, страху перед стоматологами.

Найбільш поширеними причинами застосування седації у дитячій стоматології є такі:

  • вік до 3 років – щоб уникнути стресу для дитини, а також складнощів, пов’язаних з неможливістю маленького пацієнта виконувати вказівки лікаря;
  • підвищена активність, рухливість – деяким дітям складно сидіти у кріслі нерухомо навіть протягом 5-10 хвилин, провести лікування за такий час не завжди можливо;
  • наявність у дитини особливостей розвитку, наприклад, ДЦП чи РАС.

Кроме того, лечение с применением седации рекомендовано проводить детям, имеющим негативный опыт посещения стоматологического кабинета.

Во время консультации в QRD-dental врач ответит на все интересующие Вас вопросы, связанные с применением седации, а также составит оптимальный план лечения.

Крім того, лікування із застосуванням седації рекомендовано проводити дітям, які мають негативний досвід відвідування стоматологічного кабінету.

Під час консультації в QRD-dental лікар відповість на всі Ваші питання, пов’язані із застосуванням седації, а також складе оптимальний план лікування.

Кейс із застосуванням седації та відгуки наших клієнтів

Застосування сучасної апаратури для седації й наркозу, медикаменти європейського виробництва та висококваліфіковані фахівці клініки QRD-dental дають можливість максимально комфортно та якісно проводити лікування будь-якого рівня складності. Про це свідчать численні відгуки наших задоволених клієнтів.

Кейс із застосуванням седації в дитячій стоматології

Пацієнт Аліна, 4 роки

Звернулися в нашу клініку зі скаргами на незадовільний вигляд зубів верхньої щелепи, було бажання у батьків забрати наліт з емалі. 

Після огляду лікар поставив діагноз гострий середній карієс  53 61 62 63 зубів, зворотній пульпіт (запалений нерв) 51 52 зубів.Ця крихітка мала вже багато уражених зубів. 

Чому ж так сталося? Причини виникнення карієсу прості. Це зазвичай відсутність гігієни з першого зубчика, некоректні засоби гігієни та порушення харчування ( надмірне споживання солодкого, печива, компоти з цукром, грудне вигодовування більше 1 року) 

Будь-який карієс – це вогнище інфекції, ось чому такі зуби потрібно лікувати.

Враховуючи обсяг роботи, маленький вік дитини, недостатність часу на лікування в декілька візитів у батьків, було прийнято рішення лікувати в седації.

Нагадаємо, що таке седація. 

Це введення анестезіологом в стан сну за допомогою медичних препаратів. В седації пацієнт може нормально дихати, збережені всі життєво-важливі функції організму . Важливим плюсом є те, що проведена процедура не відкладається в пам’яті пацієнта. 

Медикаментозне навантаження при седації менше, ніж при загальному наркозі, не впливає на подальше відновлення активної життєдіяльності. Але седація не є заміною місцевої анестезії – знеболюючого уколу. При введенні пацієнта в цей стан місцева анестезія необхідна, пацієнт спить, але відчуває біль !

Було проведено реставрації  53 61 62 63 зубів,а в  51, 52 зубах зробили глибоку ампутацію пульпи, потім – реставрації.

Загальний час всієі роботи 2 години.

За один візит маленька пацієнтка отримала здорову посмішку і білі зуби.

Лікарем назначений профогляд через 3 міс.

     Седация кейс 1         Седация кейс 2

Дуже важливо прийти до стоматолога вчасно, не займатися самолікуванням, не слухати поради блогерів стосовно того, як лікуватися.

Оцініть і Ви високі стандарти лікування та професіоналізм наших стоматологів, записавшись на прийом за телефоном або скориставшись формою на сайті.

Автор статті
Махиня Валерій Валентинович

Медичний директор, лікар-гнатолог, лікар-ортопед.

Досвід роботи 13 років

БАЖАЄТЕ ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Надішліть заявку та ми підберемо для вас найкращий час