Лікування дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба, стоматологія QRD Dental
Симптоми дисфункції СНЩ суглоба

Симптоми, які можуть говорити про проблеми з СНЩС:
- Головний біль. Локалізується головний біль часто у скронях та потилиці, може віддавати у плечі. Біль буває настільки сильний, що лікарі плутають його з мігренню.
- Клацання та шуми в суглобі. Виникають сторонні звуки під час жування, позіхання або просто коли ви відкриваєте рот. Клацання може бути досить гучним і викликати болючі відчуття.
- Дисфункція СНЩС може виражатися змінами прикусу.
- На проблему з СНЩ суглобом може вказувати погіршення слуху або біль та закладеність у вухах.
- Чутливість зубів також може бути ознакою проблем із суглобом.
У разі запалення СНЩС можуть виникати біль і набряк безпосередньо в самому суглобі, а також загальне погіршення самопочуття, підвищення температури, слабкість та сонливість.
Для того, щоб поставити правильний діагноз, необхідно провести комплексне різностороннє обстеження. Для цього лікар збирає анамнез та призначає діагностичні процедури, такі як рентгенографія або МРТ, неврологічне обстеження, артроскопія.
Далі проводять функціональні проби – оцінюється прикус, міжзубні контакти та інше.
Іноді для встановлення правильного діагнозу потрібен консиліум лікарів стоматологів різних спеціалізацій із залученням суміжних фахівців.
Без якісної діагностики неможливо підібрати ефективну схему лікування.
Варто відзначити, що дуже часто до встановлення правильного діагнозу від початку захворювання проходить досить багато часу і пацієнту доводиться змінити кількох фахівців. Дисфункція СНЩС – складний та суперечливий діагноз, який не завжди буде очевидним фахівцю.
Причини виникнення дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба

Причини виникнення дисфункції СНЩС дуже різноманітні. Однією з найпоширеніших причин є лікарські помилки стоматологів, які проводили лікування раніше:
- Наприклад – неправильна постановка пломби на одному з жувальних зубів, через що буде порушена симетрія в роботі скронево-нижньощелепних суглобів.
- Некоректно проведене ортодонтичне лікування.
- Також дисфункція СНЩ суглоба може бути наслідком регулярного багатогодинного лікування зубів у стоматолога без необхідних перерв.
В нашій клініці QRD Dental всі види лікування зубів проводиться фахівцями, які знайомі з профілактикою дисфункції СНЩС, що виникає внаслідок неправильного лікування.
У складних ортодонтичних випадках, як і при протезуванні, лікувальний план складається за участю кількох фахівців, у тому числі лікаря гнатолога, щоб лікування було максимально ефективним і для запобігання таким небажаним наслідкам як дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба.
До причин, не пов’язаних із раніше проведеним лікуванням, можемо віднести:
- Травми суглоба
- Втрата зубів, коли порушується симетрія щелепи, особливо втрата жувальних зубів з одного боку без подальшого протезування
- Бруксизм
- Викривлення прикусу та тривала відсутність ортодонтичного лікування
- Прийом гормональних препаратів
- Системні захворювання, що вражають суглоби (такі як артрит).
Лікування дисфункції СНЩС у клініці QRD Dental

До лікування дисфункції СНЩС у клініці QRD Dental підходять дуже серйозно, оскільки цей процес є досить тривалим і від його успіху залежить якість життя пацієнта.
Для того, щоб досягти стійкого позитивного результату, необхідний комплексний підхід і коректно складений план лікування, який, виходячи з причин розвитку дисфункції СНЩС, може включати:
- Виправлення прикусу (ортодонтичне лікування)
- Оперативне втручання
- Переліковування зубів
- Протезування відсутніх зубів
- Фізіотерапію
- Використання суглобової шини.
Хотілося б відзначити, що симптоматичне лікування у разі дисфункції СНЩС не буде ефективним, адже недостатньо просто усунути біль або спазми – без радикальних лікувальних заходів проблема буде лише погіршуватися.
Найбільш ефективним способом лікування дисфункції СНЩС у стоматології вважається використання суглобової шини.
Це спеціальний апарат, який знімає навантаження з скронево-нижньощелепного суглоба, а також напругу з жувальної та шийної мускулатури.

При використанні суглобової шини значно зменшуються хворобливі прояви. Шина допомагає обмежити такі звички як бруксизм, нервове стискання зубів.
При тривалому використанні суглобової шини (кілька тижнів) можна досягти помітних результатів усунення хронічного суглобового болю. Для цього шину потрібно носити не менше години в денний період і всю ніч, в деяких випадках лікар може призначити індивідуальний режим носіння шини в залежності від складності випадку.
Для того, щоб отримати більше інформації та консультацію фахівця, запишіться на прийом будь-яким зручним способом із запропонованих на сайті.
Ми обов’язково підберемо для Вас зручний час прийому, та Ви гарантовано оціните професіоналізм наших стоматологів і високі стандарти обслуговування пацієнтів у нашій клініці.
Щиро вдячна Валерію Валентиновичу за його уважність та дуже гарне знання свого діла! Допоміг вирішити проблему , яка турбувала мене багато років. Чи буду я рекомендувати його своїм знайомим? Звичайно- так!!! Також вдячна лікарям, які теж брали участь в процесі мого лікування (Світлана Миколаївна та Тарас Олександрович).